Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w 24 obrazkach

Zamieszczony katalog zawiera książki z dziedziny historii Polski. Jest to swoisty przewodnik po literaturze poświęconej historii naszego państwa. Katalog jest podzielony na kategorie, aby usprawnić wyszukanie konkretnej pozycji.
Volumina.pl
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, 10:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w 24 obrazkach

Post autor: Volumina.pl » 06 lip 2012, 15:16

Obrazek
Obrazek

Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach
reprint

Rok wydania org.: 1863
Ilość stron: 210
Format: 170x240
Oprawa: twarda

Rok wydania: 2012
Wydawca: Volumina.pl
Cena: 65 pln

do kupienia w księgarni Volumina.pl : Kazimierz Góralczyk - Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach


Kazimierz Góralczyk, a właściwie Władysław Ludwik Anczyc, choć z wykształcenia był farmaceutą, całe życie poświęcił pisaniu, działalności wydawniczej i drukarskiej. Swoje utwory pisał w duchu patriotycznym. Poświęcał się redagowaniu pism dla włościan i dzieci, uważając za wielce ważną ich edukację. Właśnie dla nich nakreślił Dzieje Polski w dwudziestu czterech obrazkach. Ażeby siedząc przy kominku, wieczorową porą, nie bajek słuchali z przejęciem, a historii prawdziwych i pożytecznych. "W tej książeczce, co ją w ręku macie, jest 24 pięknych obrazków, do każdego zaś dołączona jest historya tłumacząca, co ten obrazek znaczy. Są to historye z dawnych czasów, opowiadanie o tem, jak to za dawnych czasów na naszej ziemi bywało. Miło człowiekowi posłuchać, kiedy ojciec albo dziadek opowiada o tem, co zapamięta: jakżeby mu nie było przyjemnie posłuchać o tem, co się tu na tej ziemi działo przed stu, dwustu i pięciuset laty, na tej ziemi, gdzie się porodzili i pomarli nasi dziadowie i pradziadowie, gdzie my sami żyjemy i którą nas po śmierci przysypią". Wyczytamy tu opowieści o Piaście, zjeździe gnieźnieńskim, Krzyżakach, królowej Jadwidze, Stefanie Batorym, Stefanie Czarneckim, Janie III Sobieskim, Józefie Poniatowskim i wielu innych ważnych postaciach i momentach w naszej historii.
Reprint tej pięknej publikacji oprawiliśmy w luksusowy półskórek ze złotym podtoczeniem i ręcznie montowaną naklejką tytułową. Okładka jest wykonana z fakturowanego papieru, a blok wydrukowany na szlachetnym, lekko kremowym papierze imitującym papier z epoki. Uroku i elegancji dodają mu biało-złote kapitałki i wstążeczka czytelnicza oraz zadrukowane wyklejki. Reprint będzie wyszukanym, edukacyjnym prezentem dla młodego czytelnika w każdym wieku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki historyczne”