Strona 1 z 1

Europa Universalis: Mroczne Wieki

: 05 cze 2010, 04:54
autor: Artur Rogóż
Europa Universalis: Mroczne Wieki to kolejna odsłona znanej serii gier strategicznych autorstwa studia Paradox Interactive, wydana w 2004 roku. W grze mamy możliwość pokierowania losami jednego ze średniowiecznych państw (na terenie Europy i Afryki Pólnocnej) w okresie liczącym blisko 400 lat (1066-1419). Podobnie jak w innych grach serii zarządzanie państwem opiera się na kilku głównych elementach. Musimy dbać o rozwój naszej armii, infrastruktury, handlu i technologii oraz utrzymywać dobre stosunki dyplomatyczne z sąsiadami. W Europa Universalis: Mroczne Wieki największy nacisk położono na zdobywanie prestiżu naszego imperium na arenie średniowiecznej Europy. Niemałe znaczenie ma także odpowiedni dobór władców, który dobrze poprowadzony zapewni naszemu państwu dobrobyt i silnych sojuszników. Względem poprzednich części serii usprawniono system walki. Teraz na przebieg bitwy znaczny wpływ ma pogoda, typ jednostek czy ich morale, które tutaj odpowiednio wyszczególniono.

Oprawa audiowizualna nie odbiega od jakości poprzednich produkcji studia Paradox Interactive (np. Europa Universalis II), została ona jedynie przystosowana do czasów, w których toczy się rozgrywka, co dodatkowo oddaje klimat Mrocznych Wieków.

Re: Europa Universalis: Mroczne Wieki

: 07 kwie 2011, 01:07
autor: karateka
Mam i wnerwiło mnie to, że po jakimś czasie w mojej Polsce obejmującej Polskę, Wschodnie Niemcy, Czechy, Słowację, Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, ROsję, Płn. Afrykę, pół Hiszpanii i Ziemię Świętą - pojawia się w okolicach Samary Złota Orda, a potem gdzieś w Afganistanie jakieś inne b. silne plemię, i wkurzyłem się, że mają aż tyle armii - wyłączyłem grę i więcej w nią nie gram

Re: Europa Universalis: Mroczne Wieki

: 25 lip 2012, 21:03
autor: EkrerPL
Eh te CK...

Ile się w tą grę nagrałem.

Oczywiście Polską.

Pamiętam Leszka Białego i desant na Finlandię.

Ale teraz jest CK 2.

Czas przetestować.

Re: Europa Universalis: Mroczne Wieki

: 19 paź 2012, 12:11
autor: d2b
Bardzo fajna gra :)