"Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Kategoria -Gry komputerowe- poświęcona jest zagadnieniom elektronicznej rozrywki ze wskazaniem na jej zabarwienie historyczne. Oczywiście preferujemy gry nawiązujące do historii Polski, choć nie do końca.
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

"Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Post autor: Artur Rogóż » 31 maja 2010, 06:24

W 2010 roku ukazała się nowa historyczno - strategiczna gra komputerowa "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu".
bilde1.jpg
bilde1.jpg (16.19 KiB) Przejrzano 2534 razy
Tło gry

1350 rok - w centrum Azji wybucha śmiertelna plaga, która w szybkim tempie znajduje się w Europie wstrzymując na jakiś czas toczące się tam walki. Plaga dociera do Krymu, przebija się przez Istambuł i dociera do Hiszpanii. Po zasianiu spustoszenia w Niemczech, Francji i Anglii plaga rozprzestrzenia się na Wschodzie i wędruje do wybrzeży Bałtyku, gdzie na statkach przedostaje się w pobliże granic Rosji. W tym momencie rozpoczyna się Twoja przygoda w grze "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu".

Na obrzeżach Europy leży Rosja i Polska, które są gotowe na finalne rozprawienie się ze Złotą Ordą i zakonami rycerskimi. Będą walczyć o wolność i niepodległość jak i o tereny od Bałtyku do Morza Czarnego. Kości zostały rzucone i nowo powstałe imperium stanie się tak potężne, że przetrwa te przepełnione śmiercią czasy! W grze "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu" to Polska może być europejską potęgą! Największe wydarzenia tego okresu - Bitwa pod Grunwaldem (1410), Hołd Pruski (1525) czy Unia Lubelska (1569) staną się teraz udziałem gracza.


"Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu" to strategia z elementami RPG osadzona w czasach Średniowiecza (1350-1650) rozgrywająca się na terenach całej Europy środkowo-wschodniej oraz Skandynawii. Gra oferuje kampanię na wielką skalę obejmującą 26 skłóconych ze sobą, grywalnych frakcji w tym oczywiście możliwość budowania prawdziwego polskiego imperium. Poprzez kontrolę bohaterów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w trakcie walk, gracz może rządzić swoim zdobytym skrawkiem ziemi jak tylko mu się podoba.

"Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu" udostępnia graczom dobrze przemyślany i autentyczny system budowania, przypisywania i zarządzania robotnikami w miastach, szeroki wachlarz historycznych i losowych misji. A także rozbudowane i realistyczne drzewo technologiczne zawierające minimum ponad 150 typów oddziałów wojskowych oraz piękną grafikę i animacje, dzięki którym poczujesz co znaczy być na wojnie!

Strategiczne mapy ze szczegółowym odwzorowaniem Europy Wschodniej w trójwymiarze przemienią się w pole krwawych bitew!

Cechy charakterystyczne:

- Strategia historyczna osadzona w latach 1350 - 1650.

- Kampanie militarne na wielką skalę, które pozwolą graczowi zmienić małe księstewko w wielkie, mocarne królestwo.

- Efektowna i sugestywna grafika nawiązująca do klimatu gry

- Mapy strategiczne Europy Wschodniej w 3D z autentycznymi terenami, jednostkami wojskowymi.

- 26 frakcji do kontroli: rosyjskie, polskie, księstwa litewskiego, tereny zakonów rycerskich i Monarchii Europy Wschodniej.

- Moduł polityczno-ekonomiczny przeplatany z elementami role playing ukazuje skomplikowane szczegóły dyplomatycznych i militarnych zmagań w
średniowiecznej Europie.

- Wiele znanych historycznych postaci i setki bohaterów rozgrywki - każdy ze swoją własną specjalnością: dowódcy, komandosi, księża, alchemicy i
szpiedzy.

- Rozszerzona polska kampania: 7 nowych historycznych misji

- gra zaktualizowana w porównaniu z wydaniem europejskim - wprowadzony
będzie szereg usprawnień z pierwszego patcha do gry.

- 10 dodatkowych polskich jednostek

Autorem scenariusza "Polskiego Imperium" jest dr Jacek Komuda - pisarz i historyk, twórca powieści historycznych i easternów rozgrywających się w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, designer i scenarzysta gier komputerowych, współpracuje z największym polskim studiem tworzącym gry - People Can Fly. Autor książek: "Diabeł Łańcucki", "Galeony Wojny", cyklu "Samozwaniec" opowiadającego o wyprawie Dymitra Samozwańca po koronę carów na początku XVII stulecia i wielu innych powieści, w których przedstawia świat dawnej szlachty polskiej.

Kontakt z wydawcą gry:

Cenega Poland Sp. z o.o.

tel +48 (22) 574 2 500,

fax +48 (22) 574 2 555

cenega@cenega.pl

Awatar użytkownika
Warka
Posty: 1577
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Re: "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Post autor: Warka » 26 paź 2010, 06:42

Gra w wersji angielskiej jest już na rynku od ponad roku. Miałem przyjemność w nią trochę pograć i muszę przyznać, że jest ciekawa. Jak tak dalej pójdzie do się nie doczekam polskiej wersji :-(

kolczasty
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2011, 14:37

Re: "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Post autor: kolczasty » 10 sty 2011, 14:40

Czy wiadomo kiedy będzie i czy w ogóle będzie , polska wersja tej gry ?

Awatar użytkownika
ziomeka
Posty: 462
Rejestracja: 01 cze 2010, 03:37

Re: "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Post autor: ziomeka » 12 sty 2011, 15:56

Gra w polskiej wersji językowej została już wydana :-)

Awatar użytkownika
Lew-Lechistanu
Posty: 361
Rejestracja: 15 mar 2011, 20:56
Lokalizacja: Przyborów k. Słońska
Kontakt:

Re: "Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu"

Post autor: Lew-Lechistanu » 02 lip 2011, 14:40

Czytałem recenzję w CD-Action i zachwycony nie jestem. Szczerze mówiąc to nawet chciałem ją kupić, ale po przeczytaniu się zniechęciłem.
A tak przy okazji: niedługo napiszę jakiś tekścik o tej gierce na LL. Więc serdecznie zapraszam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”