Dzieci Augusta II Mocnego

W 1697 r., po śmierci Jana III Sobieskiego, elekcja miała charakter podwójny. Wybrani zostali jednocześnie dwaj kandydaci: elektor saski August Wettyn i popierany przez Francję książę Ludwik de Conti. Ten ostatni przybył nawet do Gdańska, ale nie dysponując szerszym poparciem, musiał wkrótce opuścić Rzeczpospolitą. W ten sposób na placu boju pozostał Wettyn, który objął tron i jako August II Mocny panował do 1733 r.
Husarz
Posty: 803
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: Husarz »

Są historycy, którzy twierdzą, że August II Mocny spłodził ponad 300 dzieci. Sam August miał tylko syna z żoną. Przyznał się do 11 dzieci ze związków z kochankami. Czy, liczba 300 dzieci nie jest według Was, zbyt przesadzona? Zapraszam do dyskusji.
stach
Posty: 496
Rejestracja: 19 cze 2010, 03:48

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: stach »

Ja uważam, że 300 dzieci to lekka przesada może 100 to mieć z różnymi kochankami ale 300.
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: Husarz »

Ja uważam podobnie, część historyków twierdzi, że tych dzieci było nawet 350 (do 400 jeszcze nie doszli)! Jednak niektóre dzieci były wybitnie uzdolnione np. Maurycy Saski (jego matką była hrabina Kosel, Maurycy w późniejszych latach stał się wspaniałym wodzem).
Adambik
Posty: 497
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:41

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: Adambik »

Dla mnie to całkiem możliwe. Miał je z kucharkami, praczkami, itp., więc mógł mieć ich nawet 500, a żył długo...
Husarz
Posty: 803
Rejestracja: 31 paź 2010, 04:37

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: Husarz »

No tak. Ale król zachował się jak na nieodpowiedzialnego chłopka przystało i uznał dzieci tylko ze związków z bogatszymi kobietami, bo z praczką uznawać, a potem jej alimenty płacić... August by zbankrutował. Przynajmniej przedłużył ród ludzki...
stach
Posty: 496
Rejestracja: 19 cze 2010, 03:48

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: stach »

Matki jego uznanych dzieci:
-żona Krystyna Eberhardyna,
-Aurora Konigsmark,
-Fatima-Maria Aurora,
-Urszula Bohum,
-Henryka Renard,
-Konstancja von Hoym hrabina Cosel.
Do tego dochodzą matki dzieci nieuznanych.
Otton III
Moderator
Posty: 524
Rejestracja: 10 paź 2010, 17:48

Re: Dzieci Augusta II Mocnego

Post autor: Otton III »

A ja wyczytałem, że August II miał mieć 365 nieślubnych dzieci, z czego do 9 się przyznał. Uważam, że mógł mieć tyle dzieci, bo przecież żył długo i mógł je spłodzić z niezliczoną ilością kochanek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sasi na tronie polskim”