Homoseksualizm Polski międzywojennej

Chcąc omówić gospodarkę II RP, najpierw należy zbadać tło historyczne oraz czynniki, które miały wpływ na gospodarkę niepodległej już Polski w momencie zakończenia I Wojny Światowej.
nieznanahistoria.pl
Posty: 12
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 01 mar 2011, 17:32

Homoseksualizm Polski międzywojennej

Post autor: nieznanahistoria.pl »

Fragment artykułu pochodzący z „Ilustrowanego Kuryera Codziennego”

Z Warszawy telefonuje (A): Przed kilku tygodniami wywiadowcy lotnej brygady warszawskiego urzędu śledczego zauważyli nienormalne zachowanie się niektórych przechodniów w okolicach dworca głównego, Placu Napoleona itd. Zauważono, iż robiący znajomość na ulicy z nimi mężczyźni udawali się razem z nimi do lokali, które podejrzewano, że są domami schadzek. Po bliższym zbadaniu okazało się, że do tych lokali nie wchodziły kobiety, lecz sami mężczyźni. Innym razem udawano się do hoteli, do kąpieli itp: (…)

W wyniku dochodzeń ustalono, że czynnymi amatorami homoseksualizmu, czyli tzw. w ich języku „ciotami” byli Stanisław Ż., bez stałego miejsca zamieszkania i Ludwik M., zamieszkały przy ul. Jagiellońskiej 19. Do czynności ich należało zawieranie znajomości z odpowiednimi egzemplarzami o charakterze pasywnym. Zwolennicy, których Warszawa liczy podobno 150, stanowią jakby klub towarzyski, którego jednostki rekrutują się spośród sfer i zawodów najróżniejszych. O tajnych schadzkach, świadczy to, że w swoim czasie w jednym z lokali przy ul. Kruczej odbył się bal, w którym uczestniczyło 80 mężczyzn, z których połowa była przebrana za kobiety. (…)

Aresztowani zostali (pseudonimy): „Dziewczę z karuzeli”, „Barbela”, „Podkasana”, „Przytułek dla biednej inteligencji”, „Pani Kuglerska”, „Blady Piotruś”, „Piotruś szantażysta”, „Sodowiarka”, „Salcia”, „Koci łeb” oraz „Nina”

Osadzeni w areszcie zachowują jak najlepszy humor, tańczą i śpiewają, karminują usta, czernią rzęsy i brwi i przeglądają się w lusterkach.
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”