Express Wieczorny o sytuacji na ryku rowerów

Polityka partii komunistycznej wiązała się z przeświadczeniem o potrzebie dynamicznej industrializacji kraju. To zaś nieuchronnie prowadziło do przemian społecznych, wywyższenia osób pracujących fizycznie, zmian w samej mentalności ludzkiej. System ten jednak obarczony był wadą, szybko okazało się, że prowadzi do częstych kryzysów i sprzeciwu społecznego.
Awatar użytkownika
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4711
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Express Wieczorny o sytuacji na ryku rowerów

Post autor: Artur Rogóż » 07 cze 2010, 05:04

Z tego numeru ciekawy artykuł o sprzedaży rowerów:
"Czar dwóch kółek"

Na dworze coraz cieplej i amatorzy niedzielnych wyjazdów rowerem za miasto już przygotowują sprzęt. Nie wszyscy go jednak mają... Im właśnie dedykujemy tę krótka rowerowa sondę.
Zasięgnęliśmy języka u producenta i handlowców. Z rowerami ponoć nie jest tak źle, jak się nam, rozgrymaszonym klientom, wydaje! W największym warszawskim sklepie z rowerami przy ul. Nowowiejskiej na drzwiach wisi kartka: REMONT. Kierownik placówki informuje. że budowlani zakończa pracę prawdopodobnie w kwietniu. Sklep, przepraszam — salon rowerowy przy Nowowiejskiej w ubiegłym roku otrzymywał ok. 700 jednośladów miesięcznie. Nasz rozmówca uważa, że nie jest to mało. Jednak w dniu dostawy pod sklepem zbierał się zawsze spory tłum. Ilu było tych amatorów rowerów kierownik nie liczył, gdyż musiał uważać na drzwi. Ekspedienci mocno je zapierali i wpuszczali do sklepu tylko po piec osób. W tym roku załoga sklepu będzie musiała chyba udoskonalić ten system sprzedaży — z zapowiedzi wynika, że w skali miesięcznej będą otrzymywali o 200—300 rowerów mniej. Jakość rowerów, wbrew opinii malkontentów, jest nie najgorsza. To znaczy niemal każdy jaki trafiał do sklepu, był uszkodzony — ale były to drobne usterki i nawet przeciętnie uzdolniony majsterkowicz bez większych kłopotów – jeśli miał tylko odpowiednie narzędzia – mógł dąć sobie z nimi radę....


Jeśli ktoś wątpi w autentyczność tego tekstu, zamieszczam skan artykułu.
rowerExpres.gif
rowerExpres.gif (41.63 KiB) Przejrzano 498 razy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”