Strona 1 z 1

Rodzice braci Kaczyńskich

: 07 wrz 2010, 05:24
autor: Artur Rogóż
Zaczynam ten wątek, ponieważ istnieje wiele nieścisłości dotyczących biografii rodziców braci Kaczyńskich. Czy ktoś ma jakieś dokładniejsze źródła?
Przykładowo Jarosław Kaczyński utrzymuje, że jego matka była sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim - a inni uważają, że w tym czasie nie było jej w Warszawie.
Druga sprawa dotyczy ojca braci, który był bohaterem AK w Powstaniu Warszawskim - odznaczonym za zasługi przez samego Bora-Komorowskiego. Dodatkowo ciotka naszego obecnego prezydenta również uczestnicząca w Powstaniu opiekowała się rannym Rajmundem Kaczyńskim.
Po wojnie AK-owiec robi karierę w PRL co raczej trudno było do osiągnięcia większości ludziom z tej formacji. Więc czy to jest powód, gdzie bracia Kaczyńscy nigdy nie wspominali o swoim ojcu, natomiast o matce cały czas? Czy coś jest do ukrycia?
Tym bardziej, że jak na opozycjonistów los braciom Kaczyńskim bardzo "sprzyjał" - Jarosław nigdy nie został aresztowany, natomiast Lech został wypuszczony po 24 godzinach do domu - czyżby po interwencji ojca?
Proszę o rzeczową dyskusję.

Re: Rodzice braci Kaczyńskich

: 06 kwie 2011, 15:14
autor: asda
Gdzes czytalem o przodkach Kaczynskich i jesli to prawda to ich historia jest bardziej zawila :-)

Re: Rodzice braci Kaczyńskich

: 09 maja 2011, 20:51
autor: Marshal
Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.