KONKURS HISTORYCZNY „ALE HISTORII”

Miejsce, w którym będą odbywały się wszelkie konkursy i plebiscyty organizowane lub współorganizowane przez historiapolski.eu. W tym dziale również będzie można zmierzyć się z historią za pomocą ciekawych quizów.
Awatar użytkownika
Marshal
Posty: 271
Rejestracja: 11 gru 2010, 04:54

KONKURS HISTORYCZNY „ALE HISTORII”

Post autor: Marshal » 15 kwie 2011, 17:20

Zapraszam czytelników do udziału w konkursie historycznym. Poniżej zamieszczam dwa pytania. Odpowiedzi na pytania należy nadsyłać mailem na adres: docent73@gazeta.pl

Nagrody w konkursie, którymi są książki ufundowane przez wydawnictwo „Świat Książki”, otrzymają dwie osoby, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedzą na dwa pytania. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi jutro o godz. 19.00.

Zwycięzcy konkursu mogą wybrać nagrodę książkową spośród trzech tytułów zaproponowanych przez wydawnictwo „Świat Książki”:

G. Knopp „Holokaust”

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product ... uido-Knopp

M. Burleigh „Święta racja”

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product ... l-Burleigh

A. Żbikowski „Karski”

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product ... -Zbikowski

Pełny regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Zapraszam wszystkich do udziału w konkursie. Oto pytania:

1. Jak nazywał się (proszę podać imię i nazwisko) polski kurier i emisariusz polityczny, człowiek który jako pierwszy jesienią 1942 roku przekazał aliantom zachodnim informacje o eksterminacji Żydów?

2. Jak nazywał się (proszę podać imię i nazwisko) główny koordynator i wykonawca planu „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”, hitlerowski zbrodniarz który w 1962 roku został stracony w Izraelu?

FUNDATOREM NAGRODY W KONKURSIE JEST: WYDAWNICTWO „ŚWIAT KSIĄŻKI”.

ODPOWIEDZ

Wróć do „KONKURSY, PLEBISCYTY, QUIZY”