Dlaczego własnie Kutno i Rybnik ?

Chcąc omówić gospodarkę II RP, najpierw należy zbadać tło historyczne oraz czynniki, które miały wpływ na gospodarkę niepodległej już Polski w momencie zakończenia I Wojny Światowej.
corolla777
Posty: 17
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 08 sie 2011, 15:40

Dlaczego własnie Kutno i Rybnik ?

Post autor: corolla777 »

Rozporządzenie Ministra Pracy i Opieki Społecznej
z dnia 22 października 1929 r.
w sprawie nadania prawa do zasiłków częściowo zatrudnionym robotnikom fabryki maszyn i narzędzi rolniczych „KRAJ” w Kutnie oraz huty „SILESIA” w Paruszowcu.
(Dz. U. R. P. Nr 74, poz. 566)

Na podstawie art. 3 ustawy z dnia 18 lipca 1924 r, o zabezpieczeniu na wypadek bezrobocia (Dz. U. R. P. Nr 67, poz. 650), na wniosek Zarządu Głównego Funduszu Bezrobocia zarządzam, co następuje:
§ 1. Przyznaję w miesiącu listopadzie 1929 r. prawo do zasiłków na wypadek bezrobocia robotnikom, pozostającym w stosunku najmu pracy:
w Fabryce maszyn i narzędzi rolniczych „Kraj” S.A. w Kutnie, których zarobek tygodniowy z powodu ograniczenia produkcji nie przekracza pełnego zarobku za 2 ni pracy;
w hucie „Silesia” w Paruszowcu, których zarobek tygodniowy z powodu ograniczenia produkcji nie przekracza pełnego zarobku za 1, bądź 2, bądź 3 dni pracy.

Wysokość zasiłku, stosownie do ustępu 2, art. 3 ustawy z dnia 18 lipca 1924 r. określi Zarząd Główny Funduszu Bezrobocia.

§ 2. Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Pracy i Opieki Społecznej:
(---) A. Prystor.

Dlaczego właśnie Rybnik i Kutno ?

http://laurahuta.blogspot.com/2012/02/z ... cji-w.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”