Atomowa kwatera dowodzenia

Ludowe Wojsko Polskie (LWP) – nieoficjalna nazwa używana dla określenia części Wojska Polskiego utworzonej podczas II wojny światowej w latach 1943–1944 na terytorium ZSRR, a następnie wywodzących się z niej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 1944–1952 i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w okresie 1952–1989.
Nazwa "Ludowe Wojsko Polskie" używana była powszechnie przez propagandę, władze państwowe oraz piśmiennictwo tego okresu (przymiotnik - "ludowe" pisany małą literą) w celu podkreślenia związku z panującym w państwie ustrojem. Niemniej jednak nie była nazwą oficjalną (nie jest więc nazwą własną). Oficjalnymi nazwami w tych okresach były: Wojsko Polskie, następnie Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, a od 1952: Siły Zbrojne Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Nazwy Siły Zbrojne PRL i Wojsko Polskie używane były zamiennie.
Marshal
Posty: 271
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 11 gru 2010, 04:54

Atomowa kwatera dowodzenia

Post autor: Marshal »

Grzebiąc sobie w internecie, znalazłem taki kwiatek.
http://pl.wikipedia....tera_Dowodzenia
Co najciekawsze, są to tereny, po których na ogół chodzi się na spacery do KPN.
Sam jestem w lekkim szoku.
Marshal
Posty: 271
Rejestracja: 11 gru 2010, 04:54

Re: Atomowa kwatera dowodzenia

Post autor: Marshal »

Straszny żal, że ten obiekt leży tak sobie odłogiem i, że zostałem rozkradziony. Na pewno wybudowanie tego nie było tanie. Jak tak można marnotrawić publiczną pracę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wojsko, technika i uzbrojenie”