Euro 2012 a rozwój gospodarki

W roku 1990 wszedł w życie plan Balcerowicza, w ramach którego podjęty został szereg działań o charakterze antyinflacyjnym i rozpoczęto proces zmian struktury własnościowej w gospodarce.
Plan Balcerowicza sprawdził się w części dotyczącej obniżenia inflacji i uzdrowienia sytuacji na rynku towarowym. Późniejsze posunięcia rządu, jak chociażby postawienie wszystkich PGR-ów w stan upadłości, niezależnie od ich indywidualnej kondycji finansowej, czy dyskryminacja przedsiębiorstw krajowych, preferowanie obcego kapitału i prowadzenie prywatyzacji bez względu na koszty społeczne, interes skarbu państwa czy wręcz rację stanu wzbudzały pewną nieufność społeczeństwa. Załamanie gospodarcze, szybko rosnące bezrobocie i liczne afery finansowe zdążyły w ciągu półrocza zmniejszyć poparcie społeczne, jakim cieszył się rząd Tadeusza Mazowieckiego na początku swojego istnienia.
Artur Rogóż
Administrator
Posty: 4712
https://www.artistsworkshop.eu/meble-kuchenne-na-wymiar-warszawa-gdzie-zamowic/
Rejestracja: 24 maja 2010, 04:01
Kontakt:

Euro 2012 a rozwój gospodarki

Post autor: Artur Rogóż »

Jak uważacie czy takie wydarzenie jak mistrzostwa europy 2012 mogą spowodować rozwój gospodarki. Jak powiedział Zbigniew Boniek to będzie wielki "kopniak" dla gospodarki Polski i Ukrainy.
Warka
Posty: 1577
Rejestracja: 16 paź 2010, 03:38

Re: Euro 2012 a rozwój gospodarki

Post autor: Warka »

No tak ale te drogi co mają powstać to i tak nie dużo bo tylko 600 km autostrad i 1 000 km dróg szybkiego ruchu, to chyba jest tylko kropla w morzu. Poza tym z tego nasza gospodarka za bardzo się nie rozwinie. Największy rozwój to może zanotować takie sektory jak turystyka hotelarstwo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gospodarka, kultura i społeczeństwo”